VÝMENA KOTLA 

Expresne Vám vymeníme kotol

Potrebujete vymeniť kotol ?

Bezplatne vykonáme obhliadku u Vás doma

Vaše staré zariadenie zhodnotíme, či je potrebná výmena kotla, konzultácia bezplatne.

Navrhneme Vám nový kotol 

Na základe obhliadky Vám navrhneme kotol šitý na mieru, Viessmann, Protherm, Buderus... je to na Vás

Pošleme Vám cenovú ponuku

Vieme Vám pripraviť cenové alternatívy pre správne rozhodnutie pomer/výkon/cena

Namontujeme Vám nový kotol

Po odsúhlasení našej ponuky dohodneme termín výmeny plynového kotla. Po montáži kotol odborne uvedenieme do prevádzky, aj so zárukou.

Kedy nový kotol ?

Vo všeobecnosti platí, že vykurovací kotol je načase vymeniť, keď je starší ako 15 rokov. Výmena kotla je nevyhnutná aj vtedy, keď zateplíte dom alebo vymeníte okná. Výrazne tým znížite tepelné straty a domu či bytu postačí dodať menšie množstvo tepla. Po zateplení vám bude stačiť kotol s nižším výkonom. Nemá teda zmysel vymieňať starý kotol za nový predtým, než dom zateplíte. V súčasnosti existuje viacero energetických poradní, kde vám pomôžu s výpočtami a odporučia správny postup.


Kedy vymeniť kotol

Existuje viacero signálov, ktoré vám môžu napovedať, že je čas vymeniť starý kotol za nový. Napríklad, váš starý kotol začne vydávať nezvyčajné zvuky, alebo začne mávať problémy s nedostatkom teplej vody, či náhlymi výkyvmi teploty. Staroba kotla sa môže prejaviť aj neobvykle vysokými účtami za energie. Nové systémy vykurovania sú oveľa efektívnejšie, takže s novým kotlom ušetríte za energie.

Pokiaľ má váš starý kotol viac ako 15 rokov, mali by ste určite uvažovať o výmene kotla - najmä, ak ešte nevyužívate kondenzačnú technológiou.

Po výmene budete určite spokojní. Zníženie spotreby energie vám ušetrí peniaze. Váš kotol bude produkovať menej škodlivých emisií a bude tak oveľa menej zaťažovať životné prostredie.

Kondenzačné kotly

Vďaka schopnosti využiť teplo zo spalín je kondenzačný kotol úspornejší o 10 až 15 % než klasický. Ku kondenzácii, a tým aj k úsporám však nemusí dochádzať vždy. Podmienkou je nízkoteplotný vykurovací systém, pretože najväčšiu účinnosť majú kondenzačné kotly pri teplotách vykurovacej vody do 50 °C. Ideálne sa preto hodí do kvalitne izolovaných novostavieb s podlahovým vykurovaním. V niektorých prípadoch sa dá použiť aj do rekonštruovaných objektov. Najmä tam, kde je veľká plocha radiátorov s veľkým množstvom vody v systéme a nižšia teplota vykurovacej vody bude postačujúca. Ak bude kondenzačný kotol ohrievať vodu na vyššiu teplotu, väčšinou nedosiahne požadovanú kondenzáciu. Rovnaký problém môže nastať pri veľmi silných mrazoch, keď treba zvyšovať teplotu vody aj v nízkoteplotnom systéme. Týka sa to prakticky len niekoľkých dní v roku alebo horských lokalít.