Výmena kotla

Expresne Vám vymeníme kotol

Potrebujete vymeniť kotol ?

Vykonáme obhliadku 

Vaše staré zariadenie zhodnotíme, či je potrebná výmena kotla, konzultácia bezplatne.

Navrhneme nový kotol

Na základe obhliadky Vám navrhneme kotol šitý na mieru, Viessmann, Protherm, Buderus... je to na Vás

Pošleme Vám ponuku

Vieme Vám pripraviť cenové alternatívy pre správne rozhodnutie pomer/výkon/cena

Namontujeme Vám kotol

Po odsúhlasení našej ponuky dohodneme termín výmeny plynového kotla. Po montáži kotol odborne uvedenieme do prevádzky, aj so zárukou.

Kedy nový kotol ?

Vo všeobecnosti platí, že vykurovací kotol je načase vymeniť, keď je starší ako 15 rokov. Výmena kotla je nevyhnutná aj vtedy, keď zateplíte dom alebo vymeníte okná. Výrazne tým znížite tepelné straty a domu či bytu postačí dodať menšie množstvo tepla. Po zateplení vám bude stačiť kotol s nižším výkonom. Nemá teda zmysel vymieňať starý kotol za nový predtým, než dom zateplíte. V súčasnosti existuje viacero energetických poradní, kde vám pomôžu s výpočtami a odporučia správny postup.


Kondenzačné kotly

Vďaka schopnosti využiť teplo zo spalín je kondenzačný kotol úspornejší o 10 až 15 % než klasický. Ku kondenzácii, a tým aj k úsporám však nemusí dochádzať vždy. Podmienkou je nízkoteplotný vykurovací systém, pretože najväčšiu účinnosť majú kondenzačné kotly pri teplotách vykurovacej vody do 50 °C. Ideálne sa preto hodí do kvalitne izolovaných novostavieb s podlahovým vykurovaním. V niektorých prípadoch sa dá použiť aj do rekonštruovaných objektov. Najmä tam, kde je veľká plocha radiátorov s veľkým množstvom vody v systéme a nižšia teplota vykurovacej vody bude postačujúca. Ak bude kondenzačný kotol ohrievať vodu na vyššiu teplotu, väčšinou nedosiahne požadovanú kondenzáciu. Rovnaký problém môže nastať pri veľmi silných mrazoch, keď treba zvyšovať teplotu vody aj v nízkoteplotnom systéme. Týka sa to prakticky len niekoľkých dní v roku alebo horských lokalít.